Davčni zavezanci, ki uporabljajo posebno ureditev mini VEM, morajo v poseben obračun DDV vključiti podatke o storitvah, ki jih opravijo osebam, ki niso davčni zavezanci v posamezni državi članici potrošnje, po davčnih stopnjah, veljavnih v posamezni državi članici.
Davčni zavezanci, ki uporabljajo posebno ureditev mini VEM, morajo predložiti posebni obračun DDV prek sistema e-davki v elektronski obliki, in sicer za vsako koledarsko četrtletje, ne glede na to, ali so dejansko opravljali telekomunikacijske storitve, storitve oddajanja ali elektronske storitve. Obračun DDV morajo predložiti do 20. dne naslednjega meseca po poteku obračunskega obdobja, na katero se obračun nanaša. Prvi obračun morajo tako davčni zavezanci oddati do 20. aprila 2015.
V poseben obračun DDV morajo davčni zavezanci vključiti podatke o storitvah, ki jih opravijo osebam, ki niso davčni zavezanci, v posamezni državi članici potrošnje, po davčnih stopnjah, veljavnih v posamezni državi članici.
Evropska komisija na svoji spletni strani objavlja veljavne stopnje DDV v vsaki državi članici. Objavljene so standardne ter nižje stopnje DDV, kot tudi stopnje DDV za dobave telekomunikacijskih storitev, storitev oddajanja in elektronsko opravljenih storitev.
Stopnje DDV po posameznih državah članicah so zavezancem na voljo na spletni strani EU
Vir: FURS